Kontrolmatik (KONTR) 15 Milyon Dolarlık Sözleşme İmzaladı

Kontrolmatik

Kontrolmatik (KONTR) 15 Milyon  Dolarlık (~483 Milyon TL) Sözleşme İmzaladı

Kontrolmatik

Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. (MIP)’nin Faz – II genişleme projesi kapsamında yapılacak olan kapasitenin artırılması, sahanın genişlemesi kapsamında ana yüklenici olan Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş. ile Kontrolmatik arasında vergiler hariç 15.000.000,00 Dolar (32,20-Tl dolar kuru üzerinden yaklaşık 483 Milyon TL) tutarında yapım sözleşmesi 20.05.2024 tarihi itibariyle imzalanmıştır.

 

“Akfen Holding ve PSA International ortaklığında kurulan Türkiye’nin en büyük limanlarından olan 2,1 milyon TEU konteyner ve 10 milyon tonun üzerinde konvansiyonel yük kapasiteye sahip Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. (MIP)’nin Faz – II genişleme projesi kapsamında yapılacak olan kapasitenin artırılması, sahanın genişlemesi ve bu doğrultuda global çapta en büyük liman olma yolunda emin adımlarla ilerleyen MIP’de ana yüklenici olan Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş. ile şirketimiz arasında vergiler hariç 15.000.000,00 Dolar tutarında yapım sözleşmesi 20.05.2024 tarihi itibariyle imzalanmıştır.

Bu Özel Durum Açıklaması Türkçe ve İngilizce hazırlanmış olup iki metin arasında herhangi bir çelişki olması durumunda Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.”*KAP
*https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1288046
**Sitede yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Bilgilerde rakam hatası olabilir KAP açıklaması esas alınmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir