Atronmac Fonbulucuda 2. Yatırım Turu İçin Ön Talep Toplamaya Başladı

Atronmac Makine San. ve Tic. A.Ş. Fonbulucuda 2. Yatırım Turu İçin Ön Talep Toplamaya Başladı

Atronmav Endüstriyel Sanayide kullanılan sac işleme makinalarının, yerli ve milli imkanlarla imalatını hedefleyen bir üretim girişimidir. Atronmac birinci fonbulucudaki birinci fonlama kampanyası ile 2084 yatırımcı tarafından fonlandı ve 8.520.391-TL fon aldı. İlk fonlama kampanyası  09.12.2022 tarihinde sonlandı. Alınan fon ile fabrika yeri kiralandı çeşitli makine ekipman alındı ve firma üretimi geçti. Firma başlıca metal kesim için lazer, oksijen plazma kesim makinaları, metal sac bükme için akbant press makinaları üretmekte. Fonbulucudaki 2. fonlama kampanyası sayfasındaki başlıca dikkatimi çeken hususlar aşağıdaki gibi detay bilgi için 2. fonlama kampanya sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

-Firma satışlarını yurt içi ve dışı döviz bazlı yapıyor.

-Temettü politikaları var ilk sene temettü veremedi ama 2023 senesinde elde edilen yaklaşık 1,2 milyon-TL kardan dağıtım yapacaklar.

-Şirket  kuruluşundan bu yana Katılım Finans ilkelerine uygun hareket etmek için çaba göstermektedir.

-Şirket 2023 yılını ~1.034.000 USD sipariş ile kapatmıştır. Bu rakam Mayıs/2024 itibariyle ~1.542.655 USD tutarına ulaşmıştır.

-Şirket 4 yıl içerisinde Türkiye’deki ihracata ait pazar payı içerisinden %6 (~30milyon USD) bir pay edineceğimizi tahmin ediyor.

-2. Fonlamadan elde edilen kaynak genel olarak üretilecek ürünlere malzeme alımı, yurtdışındaki fuarlara ve yurtiçindeki bazı fuarlara katılım ve makine-demirbaş yatırımları için kullanılacak.

-Şirketin 2028 yılında borsaya açılma hedefi var hisselerinizi borsada halka arz olunca satabilirsiniz yada ikincil pay piyasasında satılabilir.

Şirketin 5 Yıllık Stratejik Planı

2022: İlk Yatırım Turumuz (TAMAMLANDI)

2023: İlk Fabrikamıza taşınmamız ve üretim başlangıcı (TAMAMLANDI)

2024: İkinci Yatırım Turumuz

2024: Önemli demirbaş yatırımları

2024: Üçüncü ve Son Yatırım Turumuz

2025: ATRONMAC-GmbH Almanya Şb. Kurulumu

2025: TR Fabrika Arazi Yatırımı

2025: BIST – Girişim Sermayesi Pazarında listelenmek

2026: TR Yeni Fabrika İnşaatı

2026: ATRONMAC-US Amerika Şb. Kurulumu

2028: BIST – Yıldız Pazarda listelenmek

 Şirketin 2. yatırım turunda yeni çıkarılacak %10-%15 payın arzı söz konusu olacak. Hisse miktarı ise gelen ön talebe göre belirlenecek.

Şirketin 2. yatırım turunda fonlana tutarı 20-33 milyon TL olarak planlanmış.

Ayrıca yeni yatırımda arz edilen paylar kurucu ortaklar Kubilay Baydar ve Sedat Yemni’nin paylarından karşılanacak. İlk fonlamada pay alanların herhangi bir azalma olmayacak.

Ön Talep fonbulucunun https://invest.fonbulucu.com/on-talep/atronmac-on-talep-topluyor-24 adresinde  yapılıyor 22.05.2024 tarihi itibariyle yaklaşık 13,2 milyon TL  ön talepte bulunulmuş.

Ön talepte bulunup fonlama kampanyası başlama tarihinden itibaren 20 gün içerisinden en az ön talep kadar yatırım yapılması durumunda ön talep tutarının %10 bedelsiz pay olarak hediye edilecek.

İlk fonlamaya ufak bir oranda katıldım ikinci fonlamaya da yatırım tutarını artırarak katılmayı düşünüyorum. Fonlama bittiğinde hisseleriniz Merkezi Kayıt Kuruluşundaki hesabınıza işlemekte ve MKK sisteminden takip edebilirsiniz. Bu hisselerinizi ikincil pay piyasasında (https://invest.fonbulucu.com/sayfa/ikincil-alimsatim-islemleri-45) satabilirsiniz.  Ancak kitle fonlamalarda riski yüksek olduğu için yatırım yaparken dikkatli olmak ve uzun vadeli bir yatırım olduğunu unutmamak gerekli. Burada yer alan görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir.

 

*Sitede yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Bilgilerde rakam hatası olabilir fonbulucu yatırım sayfasındaki açıklamalar esas alınmalıdır.

*https://invest.fonbulucu.com/on-talep/atronmac-on-talep-topluyor-24

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir